Kaip iškepti blynus?

Kiekviena tauta maista gamina įvairiai, bet visur gardžiai. Daugelio tautų patiekalai yra skirtingi ir gali patenkinti, bet kokį skonį, tačiau blynai visur kepami beveik vienodai. Blynai mėgstami visų. Juos galima kepti iš įvairių miltų, įvairių daržovių ir visokių formų- dideli lietiniai, maži blyneliai, stori, ploni ir t.t. Blynų receptai skirtingi: bulviniai, miltiniai, morkų, moliūgų, avižinių dribsnių, varškės blyneliai ir kt.

Supažindinsiu jus su pačiu paprasčiausiu blynų kepimo receptu, pagal kurį galėtų pasigaminti net vaikai.

Į gilesnį dubenį imuškite vieną kiaušinį, įberkite žiupsnelį druskos, arbatinį šaukštelį cukraus ir gerai viską išplakite. Suberkite tris šaukštus miltų ir maišant į juos supilkite mažiau kaip puse stiklinės pieno. Maišykite tol kol neliks tešlos gumulėlių. Plakant ipilti dar šiek tiek pieno. Tešlai pagardinti galima naudoti varškę, supjaustytą skiltelėmis obuolį ar bananą. Bet tai priklauso nuo jūsų skonio, galite priedų ir nedėti. Tešla šaukštu dedama į keptuvėje įkaitintą aliejų ir apkepama iš abiejų pusių. Blyneliai tiekiami su mėgstama uogiene, džemu arba apibarstyti cukrumi.

Lietuvoje labai populiarūs „rimtesni blynai- bulviniai“. Būdas kaip juos pasigaminti.

Penkios- šešios bulvės nulupamos ir smulkiai sutarkuojamos, į tarkinius sudedami du kiaušiniai ir truputis druskos ir gerai išmaišoma. Tešla tuoj kepama. Kad blynai būtų skanesni, neprisigertų per daug riebalų, jų nereikia vartyti kelis kartus. Iškeptų nereikia dėti vienas ant kito, nuo to jie ne tokie skanūs. Blynai valgomi su grietine, o kas mėgsta saldžiai net ir su uogiene. Prie šių blynų tinka ir skanūs spirgučiai su grietine arba grietine sumaišyta su varške.
Šitie blynai dažnai gaminami su mėsos įdaru. Gero apetito!