Kaip pasidaryti užgavėnių kaukę?

Stokojantiems patirties ir išmonės, manau pravers mano patarimas, kaip greitai ir lengvai pasidaryti užgavėnių kaukę.

Tikroji Užgavėnių kaukė gaminama papjė mašė technika. Reikia ant trilitrinio stiklainio iš plastilino nulipdyti nosį, lūpas ir antakius – labiausiai išsikišusias veido dalis. Kad kaukė gerai nusiimtų, uždedame maistinę plėvelę ar patį ploniausią šiukšlių maišelį. Ant tokio ruošinio klijuojame laikraštinį popierių.

Tokia kaukė turi gerai išdžiūti. Kaukė lengvai nuimama nuo ruošinio,yra tvirta. Paruoštą kaukę galima dažyti, priklijuoti kailio gabalėlių,siūlų. Taip galima išgauti Užgavėnių kaukėms būdingą charakterį –čigono, žydo, vengro, raganos. Kaukės turi būti baisios, kad išgąsdintųMorę, išvytų iš kiemo žiemą, tamsą ir visas negeroves.

Skiautelėmis suplėšytą popierių mirkome į klijus. Tai gali būti su vandeniu skiestas lipalas, iš vandens ir krakmolo išvirtas kisielius, iš vandens ir miltų pagamintas klijus. Suklijuokite bent 7–8 popieriaus sluoksnius. Viršutinis sluoksnis gali būti balto popieriaus, ant jo paskui dekoruojama.

Pačią paprasčiausią kaukę galima pasigaminti iš batų dėžutės. Tereikiaprakirpti kiaurymes akims, burnai, priklijuoti kokią nors nosį,antakius, plaukus, - sako Kauno tautinės kultūros centro dailininkėRita Juodytė.

„Kaukei pagaminti nereikia brangių medžiagų ar sudėtingų įrankių. Griebkite žirkles, medžiagos skiautę, kailinės apykaklės lopelį, siūlų gniužulėlį, seną kepurę ar skarą ir kibkite į darbą“,