Pamoka: kaip sukurti tinklapį?

Visu pirmiausia ko jums reikės kuriant tinklapį yra hostingas tai yra vieta, kurioje jūs laikysite savo tinklapį. Šiame straipsnyje naudosime www.newsit.es nemokamą hostingą.

1) Užsiregistruokite www.newsit.es hostinge. (arba weebly.com)

2) Parisiūskite FTP programą Filezilla.

3) Parsisiūskite PHP-Fusion TVS ir suWinZip arba WinRAR programomis išarchyvuokite paketą.

4) Prisijunkite prie FTP. Adress: jūsųvardas.newsit.es User: jūsųvardas Password: jūsųslaptažodis. Įkelkite visą php-files (yra jūsų atsisiūstame PHP-Fusion pakete) folderio turinį į pagrindinę FTP direktoriją pvz į tuščią vietą, FTP serveryje.

5) Chmodinimas. Kai į FTP nusisiūs visi failai, pervadinkite blank_config.php į config.php bei kaikuriuos failus ir direktorijas reikės suchmodinti, tai daryti labai paprasta: surandate failą config.php >> spaudžiate ant jo dešinį pelės mygtuką >> File Atributes ir vietoje 644 įvedate 777 ir išsaugote. Taip pat reikės suchmodinti šiuos failus ir direktorijas, taip pat į 777:

administration/db_backups
forum/attachements
images/
images/imageslist.js
images/avatars/
images/photoalbum/
images/articles/
images/news/
images/photoalbum/submissions/
config.php.

6) MySQL duomenų bazės sukūrimas. Kad jūsų tinklapis veiktų, jums būtina MySQL duombazė, ją sukuriate taip: prisijungiate prie savo newsit.es acc, tada einate MYSQL DATABASES -> sukuriate vieną databazę ir vieną userį, tada spaudžiate Assign Privileges. Štai viskas, duomenų bazė sukurta.

7) Instaliavimas. Eikite adresu jūsųvardas.newsit.es/setup.php, pasirinkite kalbą, kuria bus jūsų tinklapis. Į prašomus laukelius įrašykite šiuos duomenis:

Duombazės hosto pavadinimas: localhost
Duombazės vartotojas: jūsų sukurto MySQL userio pavadinimas
Duombazės vardas: jūsų sukurtos MySQL duombazės pavadinimas
Slaptažodis: MySQL vartotojo slaptažodis
Lentelės priesaga: fusion

spauskite [Toliau], jei prašo įvesti Administratoriaus vardą, slaptažodį ir e-paštą, tada viskas gerai, nurodėte teisingus MySQL duombazės parametrus. Dabar į prašomus laukelius įveskite ką prašo.

8) Ištrinkite setup.php iš FTP ir suchmodinkite config.php atgal į 644.

9) Štai ir viskas, jūs jau žinote kaip sukurti tiklapį. Sveikiname.